Czy warto skierować mistrza produkcji na szkolenie?

Mistrz produkcji to tak naprawdę osoba dość ważna w jakiejś firmie. Czy taki brygadzista musi się jakoś doszkalać? Czym w myśli to w ogóle on się zajmuje?

Brygadzista – kto to jest?

Na początek właśnie warto w ogóle powiedzieć, kto to jest tenże brygadzista. Otóż jest toż osoba zarządzająca daną cząstką produkcji. Najczęściej zarówno maszynami, jak i osobami.

Co jest tutaj szczególnie istotne to fakt, że brygadzista musi być naprawdę dość szeroki zakres kompetencji – musi zarówno umieć dogadywać się z pracownikami pod sobą jak również z kierownikami nad sobą. Co więcej musi on także naprawdę całkiem dobrze orientować się w zakresie technologii.

Czy taka osoba pragnie mieć skończone studia wyższe? Na to badanie nie jest tak łatwo odpowiedzieć, bowiem bardzo dużo tutaj zależy od firmy. Raczej nie, ale niektóre firmy zatrudniają tylko inżynierów na dane stanowiska.


Interesujący temat: https://www.pegaz.legnica.pl/


Szkolenia – czy warto w nie inwestować?

No właśnie – przechodzimy teraz do kwestii, czy warto w ogóle inwestować w takie szkolenie dla mistrzów? Generalnie tak – szczególnie zaś w zakresie umiejętności miękkich. Dlaczego? Otóż przyjrzyjmy się jeszcze raz pracy takiego brygadzisty.

Tutaj jesteśmy do czynienia z osobą, która musi umieć dogadać się z pracownikami, którzy nierzadko mają tylko wykształcenie podstawowe. Musi umieć wzbudzić w nich szacunek i poczucie, że „jest dobrym szefem”.

Z drugiej jednak strony odpowiada przed kierownikami, dyrektorem czy zarządem, którzy jak daleko są wykształceni i wymagają pewnego rodzaju zachowania. Szczególnie trudne to wszystko że być np. dla młodego inżyniera na stanowisku brygadzisty.

W które szkolenie dla brygadzistów najlepiej zatem zainwestować? Otóż na pewno przyczynią się tutaj różnego rodzaju szkolenia 2020 związane z budowaniem autorytetu.

Ponadto – brygadzista musi umieć dobrze zarządzać grupą, organizować czas, harmonogram pracy itp. W klubu z tym przydadzą się także szkolenia z zarządzania grupą ludzi, wyłapywania talentów, rozdzielania ról itp. Co ważne – dobrze wykształceni brygadziści będą posiadać pewne fundamenty pracy w fabryce.

Add a Comment